Baletkou

Lekce klasického, moderního a fit baletu, tance a posilování


Kurzy jsou pro všechny, kteří chtějí cvičit, protáhnout se a být na chvíli baletkou. Ať už je to Váš dětský sen, nebo jen toužíte mít hezkou postavu

Balet je elegantní umění, které přinese do vašeho života smysl pro řád a taky trochu bohémské rozpustilosti. Zase budete švihat nohama, skákat a mít drdol ve vlasech. Na každé hodině se naučíte kousek choreografie z velkého baletního představení a na chvíli se proměníte třeba v zamilovanou Jůlii, něžnou labuť nebo temperamentí Carmen.

Absolvujte kurz, ve kterém se postupně naučíte základům baletu a neodejdete bez pořádného posílení a protažení.

Úroveň kurzu bude upravena podle přihlášených studentů.

Nejste si jistí, jestli zvládnete chodit pravidelně? Jednou za měsíc pořádáme také otevřené open class lekce pro vřejnost. Po labužnickém způsobu tak okusíte špetku baletu, jógy, pilates i tance v jedné baletem laděné lekci. Hodiny na sebe nebudou navazovat, tak budete moci přijít kdykoli právě dostanete chuť být baletkou. Jen se nezapomeňte přihlásit předem. 

Lekce budou probíhat na velkém baletním sále Antonínská.

Lektorky

Hostující lektorky

Co vám lekce přinesou?


Krásné držení těla

Baletku poznáte na první pohled. Je půvabná, drží bradu vzhůru a její pohyb je možná razantnější, než byste čekali. 

Špičky od sebe, bříško zatáhnou a vykročit

Eleganci a píli

Stanetete se architektem sami sebe a jako sochař, malíř nebo poctivý řemeslník se pustíte do opracovávání svého vlastního světa. 

Balet vám pomůže být více hight society a zároveň připomene, že bez práce nejsou koláče

Větší ohebnost

Zavázat si tkaničky u bot a nemít u toho pocit zkrácených šlach? Běžet na autobus a nevypustit duši? Udělat hvězdu, dát ruce na zem? To dokážete! 

V protaženém a posíleném těle zdravý duch

Rytmus a dynamiku

Taky se vám stává, že se občas prostě jen tak ploužíte, nedokončujete co máte a všechno vám dlouho trvá? Balet učí, že vše je třeba dokončit a každá činnost má svoji dobu.

Battement tendu a raz a dva! Umýt nádobí a raz a dva!

Hrát si

Zase si oblečete trikot a rozevlátou sukýnku. Vyčešete drdol a do tašky sbalíte baletní piškoty. Vzpomínáte, že jste takhle chodili když vám bylo náct? 

Teď jsme nejmladší, co budeme tak si to pojďme pořádně užít!   

Pravidelnost a čas pro sebe

Pracujete z domu, nebo se věnujete neustále jiným věcem a na sebe nemáte čas? Jednou týdně ve večerních hodinách necháte všechno být a řeknete, že jdete do baletu! Půjdete. Do baletního sálu. Nejen že to zní tak krásně... Po lekci nezapomeňte pozvat kamarádku na něco dobrého a užijte si hezký večer.

La vita e bella

Jak probíhá lekce Baletkou?

Úvodní relaxace a protahování

Cvičení u tyče

Cvičení na volnosti

Krátká choreografie

Tanec

Závěrečné posilování a protahování

Co s sebou na balet?


Přiléhavé oblečení. Ideální je taneční trikot, punčocháče a sukýnka. Na nohou piškoty. Méně ideální je upnuté tričko, legíny a ponožky. Je to ale na vás. My doporučujeme, abyste si to prostě užili se vším všudy. Kupte si piškoty, už jen ta návštěva baletního obchodu je zážitek.  Nezapomeňte na trikot, punčošky a sukýnku. Bude vás bavit si vše vybírat a pak ještě víc nosit. Možná se díky tomu začnete cítit více žensky a sukně a šaty zase zařadíte do svého šatníku. 

Držíme vám místo u tyče