Lektorky Brno

Petra Říhová

Zakladatelka a majitelka Baletkou

Lektorka středeční baletní školičky a kurzu Baletkou pro dospělé. 

Stará se o chod a o to, aby vám u nás bylo hezky. 

Vystudovala Střední Zdravotnickou školu, Taneční konzervatoř a  téměř deset let působila jako členka baletu Národního divadla v Brně. Po odchodu z divadelního světa na mateřskou dovolenou se věnovala dceři a zároveň spolu s partnerem rekonstruovala venkovský dům Modrobílá chaloupka, na Jižní Moravě. Momentálně se naplno věnuje taneční škole Baletkou a svojí rodině.

Vlastní cestou ke svým snům 

Tereza Mrkosová

Vedoucí baletní školičky

Lektorka úterní baletní školičky

Tereza Mrkosová je absolventkou Taneční konzervatoře v Brně, tančila v divadle v Olomouci a Národním divadle v Brně. V současné době se věnuje taneční pedagogice. 

Anita Fajtová

Vede kurz Bohémkou pro dospělé (mat. dovolená)

Anita je absolventka Taneční konzervatoře, bývalá členka Baletu Národního Divadla v Brně a zakladatelka bezobalového obchodu Nebalenka. Je to přesně ten člověk, který vás dokáže příjemně strhnout a motivovat. Svojí krásnou energií a přátelským přístupem si získá určitě i Vás.

Zamiluj se do sebe, do života a pak do koho chceš (Frida) 

Anita Gailly

Lektorka kurzu Folk it, "krůček po krůčku".

Tančit, hrát si a tvořit s dětmi, to je nejlépe investovaná energie. Vše, co dávám, se mi nekonečně znásobeno vrací. Takto vnímá svoji práci s dětmi naše lektorka Anita. 

25 let strávila ve FS Jánošíček a z toho více než polovinu působila jako vedoucí přípravky. Je bývalou tanečnicí VUS Ondráš, působila také na ZUŠ Pavla Křížkovského. Současně pracuje v charitativní organizaci DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel. Baví ji hrát si s dětmi, proto se těší z vedení lekcí Folk it!

Tančit, hrát si a tvořit s dětmi, to je nejlépe investovaná energie. Vše, co dávám, se mi nekonečně znásobeno vrací. 

Monika Feitová

Lektorka pondělní baletní školičky 

Tanec přitahoval její pozornost již od dětství. Je její vášní, relaxací a vždy jí dobije baterky. Při tanci zapomíná na svět okolo sebe. K tanci se dostala přes nejrůznější pohybové kroužky v dětství a už u něj zůstala.

Vystudoval gymnázium, taneční konzervatoř v Praze a na Masarykově univerzitě pak Sociální pedagogiku a poradenství. Zabývala jsem se také studiem tance a pohybu v terapii i jejich využitím ve výuce.
Studium a práci v sociální oblasti kombinovala s výukou taneční průpravy, baletu, moderního a jazzového tance, napříč všemi věkovými kategoriemi. Momentálně vede některé kurzy baletní školičky a  tancování pro rodiče s dětmi.

Petra Tesařová

Lektorka moderního tance pro dospělé Bohémkou

Petra se tanci a umění věnuje od malička. Studovala taneční obor na ZUŠ ve Frenštátě p.R, kde navštěvovala také výtvarný obor, hodiny klavíru a působila jako člen pěveckého sboru Garrendo. Od 15 let začala působit jako vedoucí v oddíle DUHA Klubáci, kde připravovala víkendové akce a letní tábory pro děti. Ze světa umění to vede zkratkou do světa vědy, její práce a vášeň je chemie, kterou vystudovala na MU Brno, a nyní pracuje v tomto oboru. Umění u učení se ale věnuje stále, v letech 2012, 2017-2020 působila také jako pedagog tance na ZUŠ ve Frenštátě p.R. V roce 2019 dokončila studium na konzervatoři Taneční Centrum Praha obor pedagogika tance.

Táňa Palichová

Lektorka baletu a soukromých lekcí

Táňa má 24 let a od dětství se kromě hudby věnuje také baletu. V roce 2018 dokončila studium na Taneční konzervatoři v Brně a od té doby byla členkou baletního souboru Novosibirského divadla opery a baletu v Rusku. Tančila sborové a sólové role v baletech jako je Labutí jezero, Louskáček, Spící krasavice, Giselle, Korzár, Don Quixote, Drahokamy, Popelka, Spartakus a další. Od jara je zpátky v rodném Česku a věnuje se rodině a malé dceři. Má zkušenost s vedením baletních lekcí pro děti a studenty od 4 do 18 let. Vedla workshopy pro studenty Taneční konzervatoře. Ráda se věnuje také zájemcům o individuální lekce baletu na jakékoliv úrovni.  

Laura Zelinová

Elizaveta Shibaeva

Hostující lektorka baletu

Ivona Jeličová

Hostující lektorka soukromých lekcí

Externí lektorky

Irena Halíková, lektorka tance

Zafirah, lektorka orientálního tance


Lektorky Praha

Nela Strnadová

Vedoucí baletní školičky v Praze

Lektorka pondělní baletní školičky

Nela je bývalou dlouholetou členkou baletu Národního divadla v Praze. Po dobu svého působení v ND měla možnost tančit v mnoha baletních inscenací. Hostovala také v zahraničních divadlech. Zúčastnila se jako soutěžící i porotce několika tanečních soutěží u nás i v zahraničí. V současné době je na mateřské dovolené. Dlouhodobě se věnuje pedagogické činnosti a od letošního roku studuje na vysoké škole AMU.

Spolupracujte s námi

Jste lektor, tvůrce, máte nápad? Napište nám, třeba společně něco vymyslíme.