Děkujeme za účast na baletním týdnu v Brně!

15.07.2023

Týdnem provázela Tereza Mrkosová a Petra Říhová

Brno, Antonínská 5


1. den 

Naše letní škola baletu je v plném proudu. Dospělé baletky se kromě klasického tréninku učí tanec z baletu Bayadera. Malé holky se dnes proměnily v Šípkové Růženky 

2. den 

Dnes si malé baletky vyzkoušely jaké je to být něžnou Sněhurkou. Odtancovaly si scénu ve strašidelném lese a kously si do jablíčka. No a konečně přišly na řadu opravdové baletní sukýnky. To bylo radosti. Něžnost je třeba vyvážit sílou a sebevědomím a tak jsme na závěr odhodily piškoty a proměnily se v živelné modernistky Dospělé baletky pokračují ve studiu Bayadery a po lekcích odcházejí úplně jako po bazénu. I když u nás naštěstí velké vedro není, nejen role " stínů" dá zabrat.

3. den 

Dnešek byl pro malé baletky dnem Labutího jezera. Držely se jako labuťky v "padekatru" a tančily jak na vodní hladině. Velké, dospělé baletky dokončily tanec chrámových tanečnic z baletu Bayadera a dokonce ho odtančily ve správné formaci. Myslím, že za tak krátkou dobu je to opravdu velký kus práce! Ps: Tahle forma každodenních tréninků je stejně nej! Hrozně nás to s vámi baví!

4. den 

Malé baletky si dnes zatancovaly nejen jako hodné Popelky se střevíčkem a závojem, ale možná ještě víc si užily tanec rozpustilých sester. Dospělé baletky dnes zopakovaly včerejší trénink. Zaměřily jsme se více na správné provádění cviků. Východ "stínů" se nám podařil hezky ve formaci za sebou. Bylo to, jako bychom opravdu šly na scénu. Ps: Další nádherný den

5. den 

Dnes byl ten velký den! 3, 2, 1 na jeviště! Malé baletky si užily Šípkovou Růženku, Sněhurku, Labutí princeznu a Popelku. Krásný potlesk od diváků, radost z dobře odvedené práce, list na památku a dáreček pro radost. Bylo to moc krásné odpoledne. Dospělé baletky si dnes daly trénink na uvolněnou hudbu a několikrát zopakovaly svoje tance. 

Tancovalo se nám moc hezky. 

Děkujeme za to, že jste s námi!   


Fotogalerie