Orientální tanečnicí

Lekce orientálního tance
Okořeněno špetkou moderního tance a tanečního divadla


Pokud máte alespoň základy orientálního tance, je tento kurz vhodný právě pro vás. Nezáleží na věku ani postavě. Čeká nás technika nejen orientálního tance, zpracování hudby, zařadíme i moderní tanec, divadlo, podle nálady i strečink a nějaké posilování... a bude i nějaká úžasná taneční choreografie, kde využijeme to, co se naučíme.

Lektorka Zafirah

Zafirah je ženské arabské jméno a dá se přeložit jako "vítězná" či "úspěšná". 

S různými druhy tance a uměleckého projevu začala už v raném věku: divadlo, pak moderní tanec, několik let tance společenského orientální tanec, balet, contemporary, taiji a qigong, bojová umění... Orientální tanec ji zcela uchvátil už od počátku, a proto se mu začala intenzivně věnovat. Líbila se jí nejen energická hudba, ale především obrovský prostor pro improvizaci a vyjádření sama sebe, a v neposlední řadě též nezávislost na tanečním partnerovi. Pro svoje tancování využívá nejen klasickou či moderní orientální hudbu, ale jakékoliv skladby, které ji zaujmou a líbí se jí. Žíjeme a tančíme ve Střední Evropě, a nikoliv v Orientu, náš tanec nemusí být tolik ovlivňován tam přítomnými pravidly a konvencemi. Ovšem v případě klasických a folklorních stylů je třeba prezentovat jejich tradiční formu.

Postupem času se Zafirah začala věnovat více moderním a fúzním stylům, do svého tance zařazuje i prvky baletu, contemporary dance či bojových umění, její specialitou jsou příběhy, tanec se závoji a tanec se šavlí. Její srdeční záležitostí vždy byl a stále je temný a emotivní gothic bellydance/dark fusion, o jehož propagaci v ČR se snaží, a poslední roky je spolupořadatelem nyní již mezinárodního festivalu Danse Macabre. Organizuje větší či menší tematické akce.

Za léta svojí taneční praxe se učila u mnoha skvělých lektorů. Nepřestává se vzdělávat na různých seminářích či soukromých hodinách, protože je stále co se učit.

Od roku 2003 vede vlastní výuku. Na svých hodinách ráda přivítá všechny zájemkyně.

Přijďte, rozhýbete si tělo příjemným způsobem, odpočinete si od běžných starostí a uděláte si i takový malý výlet do jiného světa. Tanec povzbuzuje tělo i mysl.

Tanec je pohyb, vášeň, láska a krása. Jste to Vy!


Více informací můžete najít tady


Kdy kurz probíhá

Nejen orientální tanec - mix pokročilostí

16. 2. - 29. 6. 2023, 20 lekcí, čtvrtek 19:05 - 20:05

Cena: 3 600,- Kč

Přihlásit se můžete tady