Baletní školička

Pro holky i kluky od 3 do 7 let

Kdo si tančí, má se dobře

Baletní školička je určena pro všechny malé umělce, které touží skákat, tančit, točit se a přitom se toho hodně naučit. S úsměvem na rtech si děti osvojí správné držení těla, základy baletu, lásku k umění a radost do života. 

Lekce vede Petra Říhová, zakladatelka tanečního studia Baletkou. Absolventka Střední zdravotnické školy, Taneční konzervatoře a bývalá členka Baletu Národního Divadla v Brně.

Rozvrh:

Pondělí v 16.00 a v 17.00 hod (4, 5 (6) let)

Středa v 16.00 hod (4, 5 (6) let) a v 17.00 hod (6, 7 let) 

Všechny lekce trvají 45min. 

První pololetí má celkem 15 lekcí, začíná v říjnu a je zakončeno otevřenou hodinou nebo divadelním představením.

Kapacita ročníku je omezena na maximální počet 6 - 8 dětí. Taneční sál je malý, klademe důraz na individuální přístup.

Všechny lekce jsou přístupné i pro rodiče, ale budeme rádi když nám dáte důvěru a zajdete si během lekce třeba na kávu.

Školička je organizována jako nezávislá zájmová skupinka pod záštitou Divadla Koráb.Co dětem lekce přinesou?


Správné držení těla

Naučit se správnému držení těla už v mládí je snad to najdůležitější.

Taneční a hudební rozvoj

Základy baletních pozic, kroků a skoků. S úsměvem na rtech a na hudbu. 

Fantazie 

Taneční hry, improvizace, příprava představení. Baví nás předávat radost do života a hledat možnosti vlastní představivosti. 

Ceník

První pololetí

Děti se přihlašují na celý školní rok. Je možné zaplatit celou částku najednou nebo 1. pololetí do týdne od podpisu přihlášky a 2. pololetí pak do konce roku 2022.

Výuka probíhá jednou týdně. Lekce pro nejmenší trvají 50 min, lekce pro děti starší 6 let pak 60 min. Pololetí je uzavřeno představením nebo slavnostní otevřenou hodinou pro rodiče a přátele studia.


Druhé pololetí 

Děti se přihlašují na celý rok. Druhé pololetí je možné uhradit do konce roku 2022. Výuka probíhá jednou týdně. Lekce pro nejmenší trvají 50 min, lekce pro děti starší 6 let pak 60 min. Druhé pololetí je ukončeno představením nebo slavnostní otevřenou hodinou pro rodiče a přátele studia.Rozvrh

Rozvrh budeme upravovat podle zájmu a naplněných lekcí. 


Najdete zde


V čem do baletu?


Malým baletkám to sluší v růžovém nebo bílém trikotu, punčocháčích a piškotech. Vlasy si vyčešou do culíku nebo drdolu a pro parádu ozdobí mašlí. Nezapomeňte sukýnku a případně pletené návleky na hohy a mikinu na zahřátí. Starší baletky si mohou zvolit barvu trikotu a sukýnky podle vlastního uvážení. Kluci si obléknou elegantní tepláčky a bílé tričko. Bude nás těšít, když se vaše děti budou cítit hezky, proto se jim oblečení musí líbit a musí mít radost si jej oblékat.

Kde mohu pořídit baletní oblečení?

Vše potřebné najdete například v našem eshopu nebo v jakémkoli jiném baletním obchodě. Spolupracujeme s brněnskou módní značkou Reparáda, která pro nás připravuje férovou kolekci pro malé i velké baletky a tanečnice. 

A co baletní boty?

Dívky budou v baletní školičce obouvat růžové baletní piškoty, kluci bílé nebo černé piškoty. Zakoupit je můžete například v prodejně Dance shop v Brně.


Kde nás najdete?

Baletkou, studio tance a baletu

Divadlo Koráb, Dům u Tří Knížat

Jánská 449/12, 602 00 Brno-střed

rozaristore@gmail.com

Držíme vašim baletkám a tanečníkům místo u tyče