Kde nás najdete?


V Divadle Koráb na Jánské 

Studio je umístěno v Divadle Koráb, v historickém domě u Tří Knížat v Brně. Původní gotické sklepy z 13. a 14. století současný majitel upravil pro divadelní sál a galerii. Studio Baletkou má tak díky historii, kamenným zdím, cihlovým klenbám a aktivně působící divadelní scéně krásný a silný genius loci.

Ctíme jednoduchost. Do originálního prostoru jsme se proto rozhodli co nejméně zasahovat. Atmosféru baletního sálu tvoří pudrový baletizol na zemi, velké zrcadlo na stěně a dřevěné baletní tyče. Nejen jako dekorace slouží baletní špičkovky, baletní sukně a další taneční kostýmy. Prostor je využíván také jako galerie. Obrazy od současným umělců se pravidelně obměňují a z pohledu výtvarného umění tak kultivují prostor i ducha přihlížejících.

Studio je poměrně malé. Je nám milé setkávat se v komorním počtu, mít individuální přístup a jít vlastní cestou.

Na baletním sále Antonínská

Připravujeme velký baletní sál s vlastním zázemím. 

Jak se k nám dostanete?

Najdete nás přímo v centru Brna.

Baletkou, studio tance a baletu

Dům U Tří knížat, Jánská 12, 602 00

info@baletkou.cz

Půjdete k nám poprvé?

Pojďte a projděte bránou do nitra měšťanského domu. Nad hlavou uvidíte logo divadla Koráb a studia tance Baletkou. Vstupte. Užijte si atmosféru krásného dvora. Přímo před vchodem do sklepních prostor divadla si můžete dát dobrou kávu v příjemné kavárně. Po levé straně od vchodu uvidíte plakát studia Baletkou. Nechte se zlákat tanečnicí na fotce, otevřete dřevěné dveře a vstupte. Po kamenných schodech kráčejte dolů. Za chvíli budete dole. Nyní se před vámi otevřel autentický prostor Divadla Koráb. Kousek za vchodem vás uvítá usměvavá tanečnice, která bude vést váš kurz. Poví vám, kde se můžete převléknout, ukáže toalety a popřeje, ať si ten čas pro sebe hezky užijete. Od této chvíle jste baletkou, bohémkou, tanečnicí nebo jogínkou. V piškotech, bosky nebo botičkách s podpatkem pak půjdete na pravou stranu od vchodu do tanečního prostoru. Tady proběhne vaše lekce. Nezapomeňte si vzít svoje cenné věci a pití s sebou. Sportovní skříňky na klíček tady nemáme. K převlékání vám bude sloužit lavice a židle. Podobně,  jako byste byla s divadlem třeba na turné. Sprchy v divadle Koráb bohužel nejsou. Velkou výhodou sklepního prostoru je jednak silná atmosféra, ale také příjemná teplota zvláště v letních měsících. V zimě nemusíte mít strach, prostor je pravidelně vytápěn a dokáže vytvořit dokonalou hygge atmosféru. 


Chcete se na něco zeptat?

Napište nám a my se vám rádi ozveme zpět.